Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları EAH
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İstanbul
İlçe:Zeytinburnu
Adres:Telsiz Mah. Balikli Kazlıçeşme Yolu No:1
Telefon:0 (212) 498-6161
40.99567828.914608

Kurum Hakkında

Süleymaniye Camii, Tıp Medresesi, Kütüphane ve Türk-İslam Tarihi Eserler Müzesi'nin çevrelediği binaların ortasında bulunan Süleymaniye Doğumevi yaklaşık 1927 yılından itibaren özel dal hastanesi olarak Doğum ve Kadın Hastalıklarının ve Tanı ve Tedavisi yapılmaktadır.

Süleymaniye Doğumevi Vakıflar ait olan eski binanın yanı sıra 1948 yılında Vali ve Belediye Başkanlığı sırasında Dr. Lütfü KIırdar ve 1951 yılında Hayırsever Refia Tanır tarafından yapılan ek binalarla birbirine bağlı 3 Bloktan oluşmaktadır.

Hayırsever Semiha Şakir tarafından yaptırılan Zeytinburnu'nda bulunan Semiha Şakir Doğum Evi 1994 yılında bünyemize katılmıştır. 1999 yılında ise Süleymaniye Doğumevi Bünyesinde Tüp Bebek Merkezi açılmıştır.

16-11-2006 tarihinde ise Kazlıçeşme Semt Polikliniğinin bünyemize katılması ile 3 hizmet binası ile hastanemiz hizmet vermektedir.

Eminönü ilçesinde bulunan Süleymaniye Doğumevi tarihi bir bina olması nedeniyle, gelişen teknolojik yeniliklere karşı fizik düzenleme yapılmasına olanak sağlamadığından, müdürlüğümüzün onayı ile de 1 Kasım 2007 tarihinden itibaren gece doğum kabul edilmemeye başlanmıştır. Gündüz gebe ve jinekoloji hizmetleri ve yataklı hizmetler devam etmiştir. 2008 yılının Şubat ayından itibaren tümüyle yatak hizmetleri kaldırılmıştır aynı zamanda poliklinik hizmetleri devam etmiştir. 15 Ocak 2009 tarihinden itibaren ise Eminönü – Süleymaniye Doğumevi tümüyle kaldırılarak, Zeytinburnu ilçesinde bulunan Semiha Şakir Doğumevi hizmet binamızda verilmeye başlanmıştır. Süleymaniye Doğumevi hizmet binasında halen poliklinik hizmetleri ile tüp bebek hizmeti verilmektedir. Bu hastanenin ameliyathanesinin fiziki olarak hizmet vermeye yeterli olmadığından. Bu nedenle Süleymaniye Doğumevinde bulunan ameliyathane ve 33 yataklı kurum hizmetinin tümüyle Zeytinburnu Semiha Şakir Doğumevi hizmet binasına taşınması, 15 Ocak 2009 tarihinden itibaren Tüp Bebek Merkezimiz Semiha Şakir Doğum Evine taşınmış olup, burada hizmet vermeye devam etmektedir.

Polikliniklerinin yanı sıra Semiha Şakir Doğum evinde 4 Ameliyathane salonu, 3 Doğum salonu bulunmaktadır. Hastanemizde Toplam 100 yatak bulunmaktadır. Ayrıca yenidoğan ünitemizde 18 adet küvöz bulunmaktadır.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Üroloji

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi RandevuSüleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Gül Beyaz · 3 Ağustos 2018

Senelerdir giderim güzel hastane poliklinik doktorları çok ilgili ama çocuk acil doktorları yetersiz

Hasan Yakup Dipci · 18 Temmuz 2018

Merhaba ben İstanbul'dan Hasan Yakup Dipci hastanede verilen hizmetler mükemmel. Doktorlar mükemmel.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 25 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Balıklı Rum Hastanesi

70 metre uzaklıkta

Belgrad Kapıyolu No:2

Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi

170 metre uzaklıkta

Zakirbaşı Sokak No:32 Kazlıçeşme

Erkli Diyaliz Merkezi

250 metre uzaklıkta

elsiz Mahallesi Prof. Muammer Aksoy Cad. 69/1 Sok. No:2

Damla Üroloji Merkezi

290 metre uzaklıkta

Telsiz Mahallesi Prof.Muammer Aksoy Cad.69/1 Sok. No:2

Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

740 metre uzaklıkta

Kazlı Çeşme Mah. Belgrad Kapı Yolu Cd. No:1

Avrasya Hastanesi Zeytinburnu

1.1 km. uzaklıkta

Beştelsiz Mah. Seyitnizam Cad. 101 Sok No:107

Yeşiltepe Polikliniği

1.1 km. uzaklıkta

Veliefendi Mah. 74. Sokak No:22/A

Zeytinburnu Tıp Merkezi

1.2 km. uzaklıkta

Yenidoğan Mah. 58/1 Sok. No:1