Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Türkiye Yüksek İhtisas EAH
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Çankaya
Adres:Atatürk Bulvarı Kızılay Sokak No:4 Sıhhiye
Telefon:0 (312) 306-1000
39.93074832.857334

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1964 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Sağlık Bakanlığı hastaneleri içerisinde kamu tüzel kişiliği olan ilk ve tek özerk statülü hastanedir. 500 yataklı hastanemizde 149 uzman hekim, 130 asistan, 449 hemşire olmak üzere 1600 kişi görev yapmaktadır.

Hastanemizde kardiyoloji kliniği, kalp damar cerrahi kliniği, gastroentroloji kliniği, gastroentroloji cerrahi kliniği, üroloji kliniği ve çocuk kardiyoloji kliniği bulunmaktadır.

Gastroentoloji Kliniği, Gastroentoloji cerrahi kliniği ve çocuk kardiyoloji kliniğimizde yan dal uzmanlık eğitimi verilmektedir.

Türkiyede ilk kalp nakli 1968 yılında hastanemizde yapılmıştır. Hastanemiz Sağlık Bakanlığı hastaneleri arasında aynı anda kalp, karaciğer ve böbrek transplantasyonu yapabilen tek hastanedir.

Sağlık Bakanlığı hastaneleri içerisinde ilk karaciğer nakli 1999 yılında hastanemizde yapılmıştır.

Hastanemizde yılda ortalama 50 organ nakli, 7300 anjiografi, 1600ü bypass ameliyatı olmak üzere toplam 20000 ameliyat yapılmaktadır.

İmmünoloji laboratuvarımızda doku tiplendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Hastanemiz 2009 yılında hasta haklarını en iyi koruyan hastane ödülünü almıştır.

Poliklinikler
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Gastroenteroloji Cerrahisi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Hematoloji
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Çankaya ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi RandevuTürkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ibrahim Doğan · 9 Şubat 2015

Bütün doktorlarımıza candan teşekkür ediyorum hemde canı gönülden beni önce Allah sonra Meral Akdoğan ve bütün ekibi canı gönülden teşekürler

Ahmet Gürhan · 5 Şubat 2013

Yüksek İhtisas Hastahanesi Ankara'da ama tüm ülkeden yerelde çözüm bulamayan hastalara derman veriyor. Yani zor operasyonların merkezi. Çalışanlar genelde iyi niyetli, herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor.Yalnız bu hastahanede bir ayrıcalıklı kişi var

Sayın Gürel NEŞŞAR (Gastreolontoji cerrahi uzmanı) bakınız 55 yaşındayım mesleğine bu kadar bağlı, bu kadar güvenilir bir insana rastlamadım. İnanın bu kişiyi tanımak bir ayrıcalık,önce insanlığı sonra uzmanlığı hastasına müthiş güç veriyor. Sayın hocama tüm uğraşıları için teşekkür ederken güzel ülkemin bu güzel ve işini iyi yapan insanlar sayesinde kalkınacağı inancımı belirtmek isterim.
Ahmet Şükrü GÜRHAN

Kadir Şimşek · 6 Şubat 2012

Ben Ankara dışından gelen bir hasta sahibi olarak otoparkçıların yolları ve kaldırım kenarlarını da otopark haline getirmelerinden şikayetçiyim. 24-01-2012 tarihinde Ankara Yüksek İhtisas Hastanesine ameliyat olmak üzere annemi getirdim. Hastane civarındaki boş alanlar otoparkçılar tarafından işletilmekte. Ancak Yüksek ihtisas Hastanesinin Acil girişi kapısının karşısındaki Türk Ocağı caddesi kaldırım kenarları da dahil olmak üzere otoparkçılar tarafından otopark gibi kullanılmaktadır. Türk ocağı Sokağının başında park yapılabilir levhası olmasına rağmen, Arabasını kısa süreli kaldırım kenarındaki yola park etmek isteyen vatandaştan 5 TL almadan park yaptırmamaktadırlar. Türkocağı sokağını otopark olarak kullanıyorlar. Bu durumla ilgili elimde makbuz da fotograf da var. Hastane yönetiminden ve belediyeden bu işgale son verilmesini ve sorumlular hakkında gerekli işlemin yapılmasını istiyorum.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.1 puan almıştır. Toplam 14 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

250 metre uzaklıkta

Mithatpaşa Cad. No:3 Sıhhiye

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

260 metre uzaklıkta

Talatpaşa Bulvarı

Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi

270 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

280 metre uzaklıkta

Ülkü Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:5

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

320 metre uzaklıkta

Gündoğdu Mh. Gevher Nesibe Cd. 06230

Fizmer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

520 metre uzaklıkta

Strazburg Caddesi No. 12/A Sıhhiye