Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İstanbul
İlçe:Ümraniye
Adres:Elmalıkent Mah. Adem Yavuz Cad. No:1
Telefon:0 (216) 650-7676
Web Sitesi:umraniyeah.saglik.gov.trHata Bildir
41.03349729.101108

Kurum Hakkında

Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı ve ve aynı kampüste yer alan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 2016 yılında hizmete açılmıştır. Renkli mimarisi ve son teknolojiyle donatılmış hizmet birimleriyle dikkat çeken Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 400’ü aşkın yatak kapasitesi ve Avrupa standartlarının üzerindeki kalitesiyle Ümraniye ve çevre ilçe vatandaşlarının hayatını kolaylaştırmaktadır.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren olan Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, bünyesinde Kemik İliği Nakli Merkezi ve Medikal Onkoloji Merkezi de bulunan ve 100 bin metre karelik bir alana sahip olarak; 465 yatak kapasitesi ve 721 araçlık kapalı otoparkı ile öne çıkıyor.

Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 7 Poliklinik, Kezban Esat Semt Polikliniğinde 1 poliklinik, Mustafa Kemal Semt polikliğinde 1 poliklinik hizmet vermektedir. Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, Kadın doğum ve Çocuk Hastanesinde yer alır. Bu Bölümde doğumdan başlayarak, tüm çocukluk dönemi hastalıkları alanının deneyimli ögretim üyeleri çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları ile yandallarda uzmanlaşmış hekimler tarafından muayene tetkik ve tedavi edilmektedir.Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları içinde yer alan bölümler;Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Acil Tıp, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, Çocuk Kardiyoloji, Çocuk Nöroloji, Çocuk Hematoloji-Onkoloji, Yeni Doğan Çocuk Nefroloji, Çocuk Alerji, Çocuk Endokrinoloji, Çocuk Romatoloji, Çocuk Genetik Hastalıkları, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Psikiyatridir.

Hastanemiz Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi 60 yatağa sahip olup, güncel bilgiler ışığında ve modern tıbbi donanımıyla, gerek hastanemizde doğan gerekse başka hastanede doğan, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm yenidoğan bebeklere yaşam desteği sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından 30 yatak 3. düzey, 20 yatak 2. düzey, 10 yatak 1. düzey yoğun bakım yatağı olarak tescillenmiştir.

Birimlerimiz
 • Acil Tıp
 • Ağız ve Diş Sağlığı Birimi
 • Aile Hekimliği
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Hematoloji ve Onkoloji
 • Çocuk İmmunoloji ve Alerji
 • Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Çocuk Kardiyoloji
 • Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi
 • Çocuk Nefroloji
 • Çocuk Nöroloji
 • Çocuk Onkoloji
 • Çocuk Psikiyatri
 • Çocuk Romatolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Üroloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Yenidoğan Yoğun Bakım

Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Ümraniye ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi
★★★☆☆· Devlet Hastanesi · Ümraniye / İstanbul
Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana bina, kadın doğum ve çocuk binası, onkoloji binası, Mustafa Kemal Semt Polikliniği ve Kezban Esat Semt Polikliniği birlikte 836 yatak ile hizmet vermektedir.

Yorum ve Şikayetler

Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
0.0 / 5

Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi henüz hiç oylanmamış. Vermek istediğiniz puan kadar yıldızın üzerine tıklayarak puan verebilirsiniz.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ümraniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi
140 metre uzaklıkta
Elmalıkent Mah. Adem Yavuz Cad. No:1
Ümraniye Diyaliz Merkezi
220 metre uzaklıkta
İnkılap Mah. Yıldırım Cad. No:1
Sondurak Ümran Tıp Merkezi
970 metre uzaklıkta
İstiklal Mah. Alemdağ Cad. No:198/C Sondurak Ümraniye
Ümraniye Deva Polikliniği
980 metre uzaklıkta
İstiklal Mah. Alemdağ Cad. No:204
Atlas Hastanesi
1.1 km. uzaklıkta
İstiklal Mh. Tabip Sk. No:5 Ümraniye
NP İstanbul Beyin Hastanesi
1.2 km. uzaklıkta
Saray Mah. Ahmet Tevfik İleri Cad. No:18
Hisar İntercontinental Hastanesi
1.4 km. uzaklıkta
Saray Mah. Site Yolu Cad. No:7
Hisar İntercontinental Hospital Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi
1.4 km. uzaklıkta
Saray Mh. Siteyolu Cd. No:7/A