Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İstanbul
İlçe:Kartal
Adres:Çarşı Mah. Yakakent Cd. No:19
Telefon:0 (216) 377-2396
40.91843829.220199

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1936 yılından itibaren sağlık hizmetine önce Sanatoryum akabinde Devlet Demir Yolları hastanesi olarak hizmet vermiştir. 66. 620 m2'lik, 2. derece sit alanı içinde eski binalardan oluşan yaklaşık 8200 m2 kapalı alana sahip, 100 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

2004 yılında SSK'ya devredilen hastane 2005 yılında hastanelerin Sağlık Bakanlığına devir işlemi ile birlikte;Tuzla, Sultanbeyli, Pendik, Kartal, Sancaktepe, Maltepe ve Gebze gibi geniş bir bölgeye Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ve Çocuk Cerrahi Merkezi olarak hizmet vermek üzere planlanmıştır.

2008 yılında başlatılan çalışmalar ile önce hastanenin yataklı hizmet binasının girişinde 80-90 m2 gibi alanda yürütülen Çocuk Acil hizmetleri bina dışında 500 m2'lik kapalı alanda, içinde 15 müşahede yatağı ile daha uygun bir hizmet ortamı oluşturulmuş daha sonrada Bakanlık onayı ile 2010 yılında başlatılan genel tadilat ile yataklı hizmet binası, Ameliyathane, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Doğumhane ve İdari Binanın zemin katı yenilenerek günü şartlarına uygun hizmet ortamına dönüştürülmüştür.

Bu konumu ile Hastanemiz İstanbul Anadolu yakasında Gebze Sultanbeyli gibi geniş bir bölgede Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Ve Çocuk Cerrahi branşında önemli bir sağlık merkezi durumuna gelmiştir.

Hastanemizde Laporoskopik ve Histereskopi(kapalı sistem) ameliyatlar yapılmakta, ayrıca Çocuk Cerrahi, Üroloji ve Genel Cerrahi dalında operasyon ve yataklı hizmet sunulmaktadır.

Poliklinikler
  • Çocuk Cerrahisi
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Üroloji

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Kartal ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi RandevuYakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 2.9 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Yakacık Tıp Merkezi
400 metre uzaklıkta
Yeni Mah. Samandıra Cad. No:11
TürkMed Kartal Diyaliz Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
Soğanlık Mevki E-5 Yanyol Üzeri Fatih Cad. No:1
Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
Kaptan-ı Derya Cad. Orta Mah. No:66 Soğanlık
Birlik Hastanesi
1.8 km. uzaklıkta
Genç Osman Cad. No:2 Soğanlık
Kurfalı Polikliniği
2 km. uzaklıkta
Abdi İpekçi Cad. Arı Sok. No:2
Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi
3.8 km. uzaklıkta
D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii Kartal
Asya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
3.8 km. uzaklıkta
Yeni Mah. Plevne Cad. No:17