Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İstanbul
İlçe:Kartal
Adres:Çarşı Mah. Yakakent Cad. No:19
Telefon:0 (216) 377-2396
Web Sitesi:lutfikirdareah.saglik.gov.trHata Bildir
40.91843829.220199

Kurum Hakkında

Kartal Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi sağlık hizmetlerine Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesine bağlı olarak devam etmektedir. Hastanemiz 1936 yılından itibaren sağlık hizmetine önce Sanatoryum akabinde Devlet Demir Yolları hastanesi olarak hizmet vermiştir. 66.620 m2'lik, 2. derece sit alanı içinde eski binalardan oluşan yaklaşık 8200 m2 kapalı alana sahip, 100 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

2004 yılında SSK'ya devredilen hastane 2005 yılında hastanelerin Sağlık Bakanlığına devir işlemi ile birlikte; Tuzla, Sultanbeyli, Pendik, Kartal, Sancaktepe, Maltepe ve Gebze gibi geniş bir bölgeye Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ve Çocuk Cerrahi Merkezi olarak hizmet vermek üzere planlanmıştır.

2008 yılında başlatılan çalışmalar ile önce hastanenin yataklı hizmet binasının girişinde 80-90 m2 gibi alanda yürütülen Çocuk Acil hizmetleri bina dışında 500 m2'lik kapalı alanda, içinde 15 müşahede yatağı ile daha uygun bir hizmet ortamı oluşturulmuş daha sonrada Bakanlık onayı ile 2010 yılında başlatılan genel tadilat ile yataklı hizmet binası, Ameliyathane, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Doğumhane ve İdari Binanın zemin katı yenilenerek günü şartlarına uygun hizmet ortamına dönüştürülmüştür.

Bu konumu ile Hastanemiz İstanbul Anadolu yakasında Gebze Sultanbeyli gibi geniş bir bölgede Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Ve Çocuk Cerrahi branşında önemli bir sağlık merkezi durumuna gelmiştir.

Hastanemizde Laporoskopik ve Histereskopi(kapalı sistem) ameliyatlar yapılmakta, ayrıca Çocuk Cerrahi, Üroloji ve Genel Cerrahi dalında operasyon ve yataklı hizmet sunulmaktadır.

Poliklinikler
  • Çocuk Cerrahisi
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Üroloji

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İstanbul ili Kartal ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Yağmur Aslanargun
12 haftalık hamileyim. Dün gece kanamam oldu. Özel hastaneye gittiğimde kan uyuşmazlığı testi yaptırmamı istediler. Özel hastane yüksek fiyat talep ettiği için devlet hastanesinde ücretsiz yaptırabileceğim bilgisi aldım. Yakacık kadın doğum hastanesine dün gittiğimde perşembe cuma gebelik bölümü kapalı dediler. Beni acile yönlendirdiler. Acile kayıt oluşturmadan geçişim sağlandı. Kadın doğum acilde ki kadın telefonla birileriyle görüşüp bana yarın gelmem gerektiğini söyledi. Ben iğneyi acil olmam gerektiği bilgisini verdim yapabileceğim bişey yok 48 saat içinde yapılabilir dediler. Yarında gebelik bölümü kapalıymış ama diye söylediğimde hayır yarın sorun yok yarın gelip yaptırabilirsiniz dediler. Bugün tekrar gittiğimde *** *** mi neydi ismini tam hatırlamıyorum sarışın bir doktor bana bi tavırlar bi azarlar gibi konuşmalarda bulunarak siz buraya ilk defa geldiniz burada aşı olamazsn diye kovmaya çalıştı azarlayarak. Dünde geldiğimi bugün gelmem gerektiğini söylediklerini söyledim.(Kaydım yapılmamış olsa bile kamera kayıtlarında dün geldiğimi görebilirsiniz) zaten nöbetten çıkmışım gerginim git nerde yaptırıyosan yaptır dedi. Bende sinirlendim madem yapmayacaktınız bugün beni niye çağırdınız tekrar size defalarca aciliyetini belirttim 48 saat sürem olduğunu söyledim ben çalışıyorum sizin gerginliğiniz beni ilgilendirmez siz görevinizi yapmak zorundasınız dediğimde hayır yapmıyorum git şikayetini et dedi umursamaz tavırla. Ben aşımı sonuç itibariyle yaptıramamış oldum. Eğer gebeliğimde herhangi bir sorun yaşarsam bebeğimin başına bu doktorun keyfi yüzünden herhangi birşey gelirse Yakacık kadın doğumhastanesini ve bu hastanedeki *** isimli kadının doktor değil de katil olarak en ağır şekilde cezalandırılması için gerekenin yapılmasını özellikle istiyorum. Sorunumun çözülmesi mağduriyetimin giderilmesi içinde özellikle dönüş bekliyorum.

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.2 / 5

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 25 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Yakacık Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Yakacık Tıp Merkezi
400 metre uzaklıkta
Yeni Mah. Samandıra Cad. No:11
Dragos Tıp Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
Orta Mah. Vezirköprü Cad. No:5 Soğanlık
Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
Orta Mah. Kaptan-ı Derya Cad. No:66 Soğanlık
Birlik Hastanesi
1.8 km. uzaklıkta
Genç Osman Cad. No:2 Soğanlık
TürkMed Kartal Diyaliz Merkezi
3.4 km. uzaklıkta
Cevizli Mah. Çifteler Cad. No:44
Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi
3.8 km. uzaklıkta
D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii Kartal
Medipol Üniversitesi Pendik Hastanesi
4 km. uzaklıkta
Bahçelievler Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:31-33