Niğde İl Sağlık Müdürlüğü

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü
Kurum Adı:Niğde İl Sağlık Müdürlüğü
Kategori:İl Sağlık Müdürlüğü
Şehir:Niğde
İlçe:Merkez
Adres:Yenice Mah. Süleyman Fethi Cad. Arapdede Sok.
Telefon:0 (388) 232-3500
37.97262834.675012

Kurum Hakkında

İl Sağlık Müdürlüklerinin yetki ve sorumlulukları

• İl Sağlık Müdürleri ilde Bakanın temsilcisi, Valinin sağlık danışmanıdır. Bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarınca sunulan hizmetlerin Bakanlık politikalarına uygun bir şekilde yürütülüp yürütülmediğini gözetir ve denetler.

• Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatı arasında hizmetin bütünlüğünü sağlamak amacıyla koordinasyonu sağlar.

• Özel sağlık kuruluşlarının Bakanlık politikalarına ve düzenlemelerine uyumunu denetler.

• Tüm kamu ve özel sağlık kuruluşlarına, gerektiğinde yaptırım uygular.

• Afet ve acil durumlarda, hastane öncesi acil sağlık hizmetlerini doğrudan yürütür. İldeki bütün sağlık teşkilatının Vali adına yönetimini üstlenir.

• Bu haliyle İl Sağlık Müdürleri, Bakanlık merkezine paralel bir şekilde sistemin gözetim ve denetiminde yetkilidir. Sağlık hizmetlerinin daha verimli, etkili, etkin ve hakkaniyetli yürütülmesi açısından önemli bir role sahiptir.

• Sağlık istatistiklerini toplar.

• Sağlığın geliştirilmesi ile ilgili program (hasta hakları birimlerinin yönetimi, hasta memnuniyet anketleri, hakemlik, evde sağlık hizmetleri vb.) ve faaliyetleri yürütür.

• Aile hekimliği de olmak üzere tüm sağlık hizmetlerinin gözetim ve denetimini yapar.

Yorum ve Şikayetler

Tayfur Ünal · 28 Ocak 2015

Niğdedeki devlet hastahanesine ve doktorlarına hiç itimadım yok. Hepsi boş birşey bilmeyen kendisine doktor diyen zavallılar... Elimden geldiğince gitmiyorum hastahaneye. Çok ağır olursam da Kayseriye gidiyorum. Gitmeyin Niğdededikine canınızı seviyosanız... Benim bir arkadaşımın karın ağrısı vardı birşey yok diye gönderdiler, bir hafta geçti, gene karnı ağrıdı, başka şehre gittik, meğer apandisti patlamış. Ordaki doktor hemen ameliyata aldı. İyi yaşamış verilmiş sadakanız var dedi. Durumu ağır şimdi...

Ali Yetiş · 15 Kasım 2014

Ulukışla İlçesi Kılan köyünde bulunan saglık ocagına gittim. 13 kasımda ayak bileklerim kimyasal madde olan çimento yakmasıyla pansuman için ama sağlık ocağında ne sargı bezi nede bezi yapıstıracak bir bant ve nede bir merhem olmadıgı söylendi orada bulunan saglık görevlisi tarafından. neden bu kadar ihmal ediliyor insanların saglıgı ve neden bir pansuman için 11 km yol katedip ilçeye gitmek zorunda kalıyoruz ve neden haftada 1 gün köye gelen doktora umut baglıyoruz bu nasıl bir saglık anlayısı ve nasıl bir düzen

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 4 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Niğde Hayat Hastanesi

1.4 km. uzaklıkta

Selçuk Mah. Alpat Sok. No:1

Niğde Devlet Hastanesi

2.6 km. uzaklıkta

Mahmut Şafak Bulvarı Hastane Caddesi

Niğde Diyaliz Merkezi

2.6 km. uzaklıkta

Aşağı Kayabaşı Mah. 75.Yıl Cad. Kızıl Elma Sitesi Karşısı

Niğde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

2.7 km. uzaklıkta

Aşağı Kayabaşı Mahallesi Hastaneler Caddesi No:4

Bor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

12 km. uzaklıkta

Dr. Doğan Baran Caddesi Okçu yolu üzeri 1.km

Bor Devlet Hastanesi

14.3 km. uzaklıkta

İstasyon Cad. Üstün Park Karşısı

Altunhisar Devlet Hastanesi

26.3 km. uzaklıkta

Altunhisar