Özel Diyabet Hastanesi

Özel Diyabet Hastanesi
Kurum Adı:Özel Diyabet Hastanesi
Kategori:Özel Hastane
Şehir:İstanbul
İlçe:Kadıköy
Adres:Acıbadem Mahallesi Sokullu Sokak No:1
Telefon:0 (216) 339-5757
40.99832829.033393

Kurum Hakkında

Türkiye'nin Diyabet Hastanesi'nin temelleri, diyabetlilerin başvuru merkezi olan, 1955 yılında kurulmuş Türk Diyabet Cemiyeti ve 1999'dan beri hizmet veren Türk Diyabet ve Obezite Vakfı‘nın bilgi ve deneyimi üzerinde yükseliyor.

Bilimsel gücünü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi kökenli öğretim üyelerinden alan bu merkez, başta cemiyetin kurucusu Prof. Dr. Muzaffer Şevki Yener olmak üzere Celal Öker, Nazif Bağrıaçık, Ali İpbüker, Hüsrev Hatemi, Üstün Korugan, Sevim Devrim, Hasan İlkova, Zeynep Oşar Siva, Taner Damcı, Volkan Yumuk, Mücahit Özyazar gibi değerli hocalarla ülkemizde diyabetle mücadelede çok önemli çalışmalar yapmıştır.

60 yıllık süreç içinde Diyabet Merkezi'ne 1990 yılında Harbiye'deki Diyabet Hastanesi eklenmiş, 1999'da Türk Diyabet ve Obezite Vakfı kurulmuştur. Diyabetin bilinirliği için başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararası kurumlarla işbirliği yapan Türk Diyabet Cemiyeti ve Diyabet Hastanesi, kısa sürede bir referans merkezi haline gelmiştir.

Hastanemize 1955 yılından bugüne Türk Diyabet Cemiyeti ve Türk Diyabet ve Obezite Vakfı'nın hizmet bayrağını taşıyan hocalarımızdan Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık'ın ismi verilmiştir.

Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi, Türk Diyabet Cemiyeti ile Türk Diyabet ve Obezite Vakfı'nın birlikte var ettiği bir sağlık kuruluşudur. Modern hastane mimarisi ve gelişmiş teknolojik özelliklerinin yanısıra Koroner Yoğun Bakım, 1. Düzey Genel Yoğun Bakım üniteleri ve büyük cerrahi operasyonların yapılabilmesine olanak sağlayacak ameliyathaneye sahiptir. Toplam 66 yatak kapasiteli hastanemiz, diyabet ve obezite hastalarının her tür tanı, tedavi ve takiplerinin yanısıra, göz, kulak burun boğaz, ortopedi, kardiyoloji, fizik tedavi, nöroloji, plastik cerrahi, beslenme ve diyet alanında hizmet vermektedir.

Türk Diyabet Cemiyeti'nin 60 yıla ve Türk Diyabet ve Obezite Vakfı'nın 20 yıla yaklaşan geçmişi ile sağlık alanındaki güçlü birikimi hastanemizin en önemli güvencesidir.

Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi, cemiyet ve vakfın desteğiyle kamu sağlığı ve kamu hizmetini önceleyen kimliğiyle kâr amacı gütmeden topluma sağlık hizmeti sunmaya çalışan bir kuruluştur.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Çocuk Cerrahisi
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji
 • Acil
 • Yoğun Bakım

Özel Diyabet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Diyabet Hastanesi, İstanbul ili Kadıköy ilçesinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Özel Diyabet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Özel Diyabet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Özel Diyabet Hastanesi henüz hiç oylanmamış. Vermek istediğiniz puan kadar yıldızın üzerine tıklayarak puan verebilirsiniz.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Özel Diyabet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Kudret Göz İstanbul Hastanesi

60 metre uzaklıkta

Sarayardı Cad. No:1 Acıbadem

İstanbul Medipol Kadıköy Hastanesi

710 metre uzaklıkta

E-5 Harem Yolu Üzeri, Koşuyolu No:1

Kadıköy Merkez Polikliniği

740 metre uzaklıkta

Söğütlüçeşme Cad. No:176/1

Sonomed Tıbbi Görüntüleme Merkezi

930 metre uzaklıkta

Fahrettin Kerim Gökay Cd. Poyraz Sk. No:7

Üronet Böbrek Taşı Kırma Merkezi

1 km. uzaklıkta

Kuşdili Caddesi Volkan Apt. No:26/1

Çağıner Hastanesi

1 km. uzaklıkta

Uzun Çayır Caddesi Mirim Çelebi Sokak No:1 Hasanpaşa

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

Tıbbiye Caddesi No:13 Haydarpaşa

Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

Selimiye Mah. Tıbbiye Cad. 34668 Üsküdar