Özel Turkuaz Göz Merkezi

Özel Turkuaz Göz Merkezi
Kurum Adı:Özel Turkuaz Göz Merkezi
Kategori:Göz Hastalıkları Merkezi
Şehir:Ankara
İlçe:Çankaya
Adres:Nenehatun Caddesi No 61 G.O.P
Telefon:0 (312) 447-2525
39.89916432.868146

Kurum Hakkında

Turkuaz Göz Merkezi, 2005 yılında kurulmuş bir göz cerrahi merkezi ve Excimer Lazer kliniğidir. Kliniğimiz başta Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağkur, Devlet Memurları) olmak üzere TBMM, Bankalar ve özel sağlık sigortaları ile anlaşmalıdır.

Merkezimizde birçok göz hastalığının tedavisine dönük operasyonlar, damla anestezi, lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Bıçaksız ve dikişsiz teknik olarak da bilinen Fakoemülsifikasyon (FAKO) yöntemi ile katarakt ameliyatı, Excimer Lazer ile miyop, hipermetrop, astigmatizma tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca glokom, şaşılık, kornea, göz kapağı ve göz yaşı kanalı ameliyatı gibi her türlü göz ameliyatları yapılmaktadır.

Göz muayeneleri, ünit üzerinde bulunan cihazlar, gözlük kutusuna gerek bırakmayan otoforopterler, göz içi basıncını göz temas etmeden ölçen non-kontakt kompüterize tonometreler kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca merkezimizde, glokom hastalarının izlenmesinde çok önemli bir yere sahip olan Bilgisayarlı Görme Alanı, sinir lifi analizi yapan Nevre Fiber Analyzer(NFA) mevcuttur. Retina yırtığı, diabet (şeker hastalığı) ve glokomlu hastalarda tedavi amaçlı kullanılan Argon Lazer, göz damar yapılarının durumunu incelemeye yarayan Fundus Fluorecein Anjio (FFA) cihazları vardır. Ayrıca glokom hastalarının tedavisinde ve daha önce katarakt ameliyatı olan hastalara arka kapsül kesafeti gelişmesinden dolayı uygulanan YAG Lazer tedavisi mevcuttur. Göz arkasının detaylı incelemesini sağlayan Optik Koherens Tomografi (OCT), Scanning Lazer Oftalmoskop (SLO), kornea kalınlığını ölçen Pakimetri ve korneanın yapısını inceleyen Korneal Topografi yapılmaktadır. Göz içi ve arkası patolojilerinin değerlendirilmesinde kullanılan Ultrason cihazımız, ünit üzerinde göz muayenesi yapılamayacak yaştaki bebek ve küçük çocukları, yaklaşık bir metre uzaklıktaki bir kamera yardımıyla gözlük numarasını ölçebilen Videootorefraktometri cihazımız ve kontakt lens muayene birimimiz bulunmaktadır.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
  • Göz Hastalıkları
  • Biyokimya
  • Radyoloji
  • Mikrobiyoloji
  • Acil

Özel Turkuaz Göz Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Turkuaz Göz Merkezi, Ankara ili Çankaya ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Vuslat Kartal · 20 Şubat 2017

2009 yılında babama katarakt ameliyatını sayın Ahmet Şen yaptı. O günden beri babam rahat bir şekilde tv seyredip, bilgisayarda saatlerce zaman geçirebiliyor. Kendisine çok teşekkür ederim.

Yahya Çiçek · 23 Mart 2012

Bugün hastaneye gittim bana ssk lı oldugum için ek ücret 18 lira oldugunu söylediler ve kaydoldum sonra gözün arka kısmına bakıcaz die 85 tl ücret talep ettiler yani adamlar önceden bişey söylemiyorlar iş işten geçince kaydolduktan sonra para talep ediyorlar bu da hiç etik bi davranış degil bunu da dile getirince doktorun tavrı çok kötüydü yani ben hiç begenmedim kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Özel Turkuaz Göz Merkezi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Özel Turkuaz Göz Merkezi 5 üzerinden 2.8 puan almıştır. Toplam 29 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Özel Turkuaz Göz Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Centrum Clinic Tüp Bebek Merkezi

20 metre uzaklıkta

Nenehatun Caddesi No:59 Gaziosmanpaşa

MED-DİŞ Ağız-Diş Sağlığı Polikliniği

330 metre uzaklıkta

Arjantin Cad. Borazan Sok. No:8 GOP

Medipark Tıp Merkezi

520 metre uzaklıkta

100. Yıl Mah. Reşit Galip Caddesi No:10

İntegra Tıbbi Görüntüleme Merkezi

600 metre uzaklıkta

Tahran Caddesi No:38 Kavaklıdere

Medlab Laboratuvarları ve Görüntüleme Merkezi

630 metre uzaklıkta

İran Caddesi 13/10-11-12-13 Kavaklıdere

Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesi

630 metre uzaklıkta

Turgutlu Sok. No:30 G.O.P

HLC Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi

740 metre uzaklıkta

Kazım Özalp Mah. Uğur Mumcu cad. No:6 GOP