Özel Turkuaz Göz Merkezi

Özel Turkuaz Göz Merkezi
Kurum Adı:Özel Turkuaz Göz Merkezi
Kategori:Göz Hastalıkları Merkezi
Şehir:Ankara
İlçe:Çankaya
Adres:Nenehatun Caddesi No 61 G.O.P
Telefon:0 (312) 447-2525
Web Sitesi:www.turkuazgoz.comHata Bildir
39.89916432.868146

Kurum Hakkında

Turkuaz Göz Merkezi, 2005 yılında kurulmuş bir göz cerrahi merkezi ve Excimer Lazer kliniğidir. Kliniğimiz başta Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK, Bağkur, Devlet Memurları) olmak üzere TBMM, Bankalar ve özel sağlık sigortaları ile anlaşmalıdır.

Merkezimizde birçok göz hastalığının tedavisine dönük operasyonlar, damla anestezi, lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Bıçaksız ve dikişsiz teknik olarak da bilinen Fakoemülsifikasyon (FAKO) yöntemi ile katarakt ameliyatı, Excimer Lazer ile miyop, hipermetrop, astigmatizma tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca glokom, şaşılık, kornea, göz kapağı ve göz yaşı kanalı ameliyatı gibi her türlü göz ameliyatları yapılmaktadır.

Göz muayeneleri, ünit üzerinde bulunan cihazlar, gözlük kutusuna gerek bırakmayan otoforopterler, göz içi basıncını göz temas etmeden ölçen non-kontakt kompüterize tonometreler kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca merkezimizde, glokom hastalarının izlenmesinde çok önemli bir yere sahip olan Bilgisayarlı Görme Alanı, sinir lifi analizi yapan Nevre Fiber Analyzer(NFA) mevcuttur. Retina yırtığı, diabet (şeker hastalığı) ve glokomlu hastalarda tedavi amaçlı kullanılan Argon Lazer, göz damar yapılarının durumunu incelemeye yarayan Fundus Fluorecein Anjio (FFA) cihazları vardır. Ayrıca glokom hastalarının tedavisinde ve daha önce katarakt ameliyatı olan hastalara arka kapsül kesafeti gelişmesinden dolayı uygulanan YAG Lazer tedavisi mevcuttur. Göz arkasının detaylı incelemesini sağlayan Optik Koherens Tomografi (OCT), Scanning Lazer Oftalmoskop (SLO), kornea kalınlığını ölçen Pakimetri ve korneanın yapısını inceleyen Korneal Topografi yapılmaktadır. Göz içi ve arkası patolojilerinin değerlendirilmesinde kullanılan Ultrason cihazımız, ünit üzerinde göz muayenesi yapılamayacak yaştaki bebek ve küçük çocukları, yaklaşık bir metre uzaklıktaki bir kamera yardımıyla gözlük numarasını ölçebilen Videootorefraktometri cihazımız ve kontakt lens muayene birimimiz bulunmaktadır.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
  • Göz Hastalıkları
  • Biyokimya
  • Radyoloji
  • Mikrobiyoloji
  • Acil

Özel Turkuaz Göz Merkezi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Turkuaz Göz Merkezi, Ankara ili Çankaya ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Vuslat Kartal
★★★★★
2009 yılında babama katarakt ameliyatını sayın Ahmet Şen yaptı. O günden beri babam rahat bir şekilde tv seyredip, bilgisayarda saatlerce zaman geçirebiliyor. Kendisine çok teşekkür ederim.
Yahya Çiçek
Bugün hastaneye gittim bana ssk lı oldugum için ek ücret 18 lira oldugunu söylediler ve kaydoldum sonra gözün arka kısmına bakıcaz die 85 tl ücret talep ettiler yani adamlar önceden bişey söylemiyorlar iş işten geçince kaydolduktan sonra para talep ediyorlar bu da hiç etik bi davranış degil bunu da dile getirince doktorun tavrı çok kötüydü yani ben hiç begenmedim kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Özel Turkuaz Göz Merkezi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.8 / 5

Özel Turkuaz Göz Merkezi 5 üzerinden 2.8 puan almıştır. Toplam 29 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Özel Turkuaz Göz Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Centrum Clinic Tüp Bebek Merkezi
20 metre uzaklıkta
Nenehatun Caddesi No:59 Gaziosmanpaşa
MED-DİŞ Ağız-Diş Sağlığı Polikliniği
330 metre uzaklıkta
Arjantin Cad. Borazan Sok. No:8 GOP
Medipark Tıp Merkezi
520 metre uzaklıkta
100. Yıl Mah. Reşit Galip Caddesi No:10
HLC Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi
740 metre uzaklıkta
Kazım Özalp Mah. Uğur Mumcu cad. No:6 GOP
Çankaya Hastanesi
750 metre uzaklıkta
Bülten Sokak No:44 Çankaya
Ankara Umut Hastanesi
900 metre uzaklıkta
Barbaros Mah. Büklüm Cad. No:72 Kavaklıdere
Ankara Madalyon Psikiyatri Merkezi
920 metre uzaklıkta
Atatürk Bulvarı No:229 Kavaklıdere