Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü
Kurum Adı:Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü
Kategori:İl Sağlık Müdürlüğü
Şehir:Kastamonu
İlçe:Merkez
Adres:Hepkebirler Mah. Cumhuriyet Cad. No:28
Telefon:0 (366) 214-1066
41.37496933.775822

Kurum Hakkında

İl Sağlık Müdürlüklerinin yetki ve sorumlulukları

• İl Sağlık Müdürleri ilde Bakanın temsilcisi, Valinin sağlık danışmanıdır. Bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarınca sunulan hizmetlerin Bakanlık politikalarına uygun bir şekilde yürütülüp yürütülmediğini gözetir ve denetler.

• Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatı arasında hizmetin bütünlüğünü sağlamak amacıyla koordinasyonu sağlar.

• Özel sağlık kuruluşlarının Bakanlık politikalarına ve düzenlemelerine uyumunu denetler.

• Tüm kamu ve özel sağlık kuruluşlarına, gerektiğinde yaptırım uygular.

• Afet ve acil durumlarda, hastane öncesi acil sağlık hizmetlerini doğrudan yürütür. İldeki bütün sağlık teşkilatının Vali adına yönetimini üstlenir.

• Bu haliyle İl Sağlık Müdürleri, Bakanlık merkezine paralel bir şekilde sistemin gözetim ve denetiminde yetkilidir. Sağlık hizmetlerinin daha verimli, etkili, etkin ve hakkaniyetli yürütülmesi açısından önemli bir role sahiptir.

• Sağlık istatistiklerini toplar.

• Sağlığın geliştirilmesi ile ilgili program (hasta hakları birimlerinin yönetimi, hasta memnuniyet anketleri, hakemlik, evde sağlık hizmetleri vb.) ve faaliyetleri yürütür.

• Aile hekimliği de olmak üzere tüm sağlık hizmetlerinin gözetim ve denetimini yapar.

Yorum ve Şikayetler

Mehmet Mehmet · 23 Temmuz 2016

Sayın il sağlık müdürüm ben İstanbulda ikamet ediyorum 22 temmuz 2016 da Cide devlet hastanesinde 6 yaşlarında bir cocukla anneyi geceleyin hastaneden dışarı atmışlar sebebide yatak yok diye bununla ilgilenmenizi cok rica ederim bu yapıldıysa cok acı bir olay bununla ilgili cok yorum yapmışlar herkese aynı davranılıyor diye ben eminim sizin bunlara müsade etmeyeceksiniz saygılarımla işlerininizde başarılar dilerim

Sevil Demirkapılı · 6 Ocak 2015

sayın yetkililer 1 nolu aile hekimliğinde görev yapan *** *** uyarmayı düşünürmüsünüz acaba diye sormak istiyorum. iki ayağı da olmayan hava şartları dolayısıyla evinden çıkamayan gazi olan babamın ilaçlarını yazdırmaya gittiğimizde her seferinde zorluk çıkaran bu şahıs aynı tutumunu hastanın kendisine de defalarca yapmış bulunmaktadır. lütfen bu uyarımızın dikkate alınmasını keyfi hareketlerine son vermesini gelen hastalara angarya gibi bakmasını ve bunların hipokrat yeminine yakışmadığını hatırlatırmısınız

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü 5 üzerinden 4.7 puan almıştır. Toplam 3 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Kastamonu Şifa Polikliniği

190 metre uzaklıkta

Hepkebirler Mah. Adalet Cad. No:2

Kastamonu Odak Göz Merkezi

590 metre uzaklıkta

Cumhuriyet Sk. No:3 İsfendiyarbey İlkokulu Yanı

İsfendiyar Anadolu Hastanesi

680 metre uzaklıkta

Topçuoğlu Mh.Dumlupınar Cd. No:7

Kastamonu Devlet Hastanesi

950 metre uzaklıkta

Saraçlar Mah. Araç Caddesi Merkez

Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

Aktekke Mah. Safalan Cad. Bakımevi Sok. No:17

Kastamonu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

İnönü mah. Yalçın cad. No:20

Kastamonu Anadolu Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

Beyçelebi Mh. Atatürk Cd. No:36/1