Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi EAH

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi EAH
Kategori:Göğüs Hastalıkları Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Keçiören
Adres:Kuşcağız Mah. Sanatoryum Cad. No: 271
Telefon:0 (312) 567-7000
Web Sitesi:sanatoryumdh.saglik.gov.trHata Bildir
39.99998932.856448

Kurum Hakkında

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Keçiören ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. 1953 yılında tüberküloz sanatoryumu olarak kurulmuş olan hastanemiz, 1978'de Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi haline gelmiştir. Hastanemizin hikayesi 1930'lu yıllara kadar dayanır ve şöyle başlar:

Vefatından birkaç sene öncesinde Atatürk, yaverlerinden Cevat Abbas Bey'in köşküne sık sık gelir ve hastanemizin şu an bulunduğu tepeden Ankara'yı seyredermiş, havası, iklim koşulları ve görüş alanını çok beğendiği bu sahada yanındakiler bir köşk yapmayı planlarken, Atatürk bir hastane yapılmasını istemiş. Daha sonra sağlığı bozulan Atatürk için buraya bir köşk yapılması hazırlıklarına başlanılmış ancak hastalığı ilerlediği için vazgeçilmiştir.

1944 yılında Ankara'ya bir Sanatoryum yapılması kararlaştırılmış ve yer olarak Keçiören seçilmiştir. Hastane inşaatı eski bir Ermeni manastırının bulunduğu bölgede 1945'de başlamış, 1952'de sona ermiştir. 19 Mayıs 1953'de hastanemiz, Atatürk'ün bu bölgeye duyduğu ilgi göz önüne alınarak "Atatürk Sanatoryumu" adıyla tüberküloz sanatoryumu olarak açılmıştır.

Hastane ilk hizmete girdiğinde yalnız Tüberküloz ve Göğüs Cerrahisi servisleri ile röntgen ve bakteriyoloji bölümlerinden oluşmaktaydı, 230 yatak kapasitesi vardı. Açılışını takip eden yıllarda hastane, yeni bölümler ve yataklar kazanmıştır.

1955 Sosyal Servis, rehabilitasyon ve 50 yataklı çocuk servisi eklendi.

1957 Hastane bahçesine sera yapıldı.

1965 Nontüberküloz servisi 100 yatağa çıkarıldı.

1966 Halil Naci Mıhçıoğlu isimli hayırsever vatandaş tarafından 120 yataklı, ameliyathane ve rehabilitasyon bölümleri bulunan, kemik ve eklem tüberkülozu servisi inşaatı başladı.

1967 Kardiyoloji servisi eklendi, Göğüs Cerrahisi bölümü modern cihazlarla donatıldı.

1969 Rehabilitasycın bölümüne yeni atölyeler ilave edildi.

1971 İzmir Gümüldür'de hastane personeli için bir dinlenme kampı kuruldu. 1972 Hastane "Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Merkezi" adını aldı. 25 yataklı Astım servisi ve allerji laboratuvarı eklendi.

1976 Yeni bir pavyon inşaatı başladı. Bu pavyon, içinde idari personel çalışma ünitesi, doktor ve hemşire yemekhaneleri, kütüphane, toplantı salonu, üst katında göğüs cerrahisi ameliyathaneleri olacak şekilde planlanıldı.

1988 46 yataklı Astım Merkezi kuruldu.

1998 "75. Yıl Acil Servisi" adı verilen modern bir Acil Servis kuruldu.

1999 Hemşire lojman katı, 18 yataklı özel servise dönüştürüldü.

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Muhittin Çolak
★★★★★
1983 yılında bu hastanede tedavi olmuştum yeni servis kat 3du.
Yelhan Çölbey
★★★★★
Doktorları mükemmel hep, hemşireleri de öyle temizlik de an be be an yapılıyor... Hastanenin pisliği hastalardan kaynaklanıyor iki ayaklı havyanlardan, hasta olmak pis olmaya gerekçe değildir kendisi yapamıyorsa refakatcısı yapsın temizliği asıl sorun bu orda..
İbrahim Zeryok
★★★★★
1964-1965 yıllarında bu hastanede idari personel olarak çalıştım ve askerlik nedeniyle ayrıldım. Türkiyenin en güzide idi ve ben genç yaşımda bu sağlık kuruluşunu çok beğenmiştim. Merak ettim ve o günleri çok özledim. Hey gidi günler. Bu konuda başhekim enver Bozyakalı, İdare amiri Hamdi Kemer, çekiç, Y.Hemşire Şükran Kabaş ile ilgili bilgi verilirse bu ihtiyar delikanlı eski elemanınızı çok mutlu edersiniz. Saygılar.
Osman Elden
Meral hanıma katılıyorum babam da orda operasyon geçirdi sonra hastane içinde enfesyon kaptı.
Özay Aldemir
★★
Maalesef Ankara Atatürk Sanatoryumu Hastanesinde büyük bir güvenlik zafiyetinin olduğunu ğözlemledim. Şöyleki 11.ci ayın sonlarına doğru gece yarısı hasta odalarında dolaşıp hastaların eşyalarını çalanlar olmuştur. Hastane yönetiminin bu zafiyetin giderilmesi için gerekli tedbirleri alacağına inanıyor saygılar sunuyorum.
Meral Cengiz
★★★★
Doktorların ve hemşirelerin ilgisi bilgi vermesi çok memnun edici ama temizlik konusunda durum çok kötü, hastanenin özelliği göğüs hastalıkları solunum üzerine olunca bu konuda daha titiz davranmaları gerektiğini düşünüyorum...

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı veya eleştirilerinizi mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Puan Verin
2.9 / 5

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 2.9 puan almıştır. Toplam 39 oy kullanılmış ve kurum hakkında 6 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi
2005 yılında hizmete giren Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye’nin en büyük ilçesi olan Keçiören ilçesinde hizmet veren Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir E...
Özel Keçiören Hastanesi
Özel Keçiören Hastanesi; Türkiye’de ve çevre ülkelerde tercih edilen, zamanında, kapsamlı, kaliteli, ekonomik sağlık hizmetleri sunan ve sağlık bilimlerinde uzmanlık eğit...
Özel Fatih Polikliniği
Özel Fatih Polikliniği
1 km. uzaklıkta
Özel Fatih Polikliniği, Ankara Keçiören ilçesinde Poliklinik olarak hizmet sunmaktadır....
Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 2008 yılında 15 Diş Hekimliği ünitesi 21 Diş hekimi ile halkımıza hizmet vermeye başlamıştır....
Özel Nefrotek Diyaliz Merkezi
Merkezimiz Ankara Keçiören semtinde 2007 yılında faaliyete geçmiştir. 16 kişilik eğitimli kadrosuyla ve en son teknolojik ürünlerle sağlık hizmeti sunmaktayız....
Özel Sanatoryum Tıp Merkezi
Özel Sanatoryum Tıp Merkezi, 1990 Yılında özel sanatoryum polikliniği olarak özel sağlık hizmeti sunmak amacıyla Dr. Cahit Davras tarafından kurulmuştur....
Özel Pınar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
Pınar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi çağdaş anlayışla oluşturulmuş ekibi ve modern fizik tedavi cihazlarıyla uzmanlığındaki tüm problemlerde tedavi ve koruyucu eg...
Özel Troya Göz Keçiören Tıp Merkezi
3500m² kapalı alan içerisinde modern mimari yapımız, uzman ve deneyimli personel kadromuz ile göz sağlığının tüm branşlarında Troyagöz-Keçiören şubemizde hizmet sunuyoruz...
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉