Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Kartal
Adres:İstasyon Cad. Doğan Sok. No:13
Web Sitesi:www.kartalyavuzselimdh.saglik.gov
Durum:Faal Değil - KapandıHata Bildir
40.88836529.18241

Kurum Hakkında

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi kapanmış olup sağlık alanındaki faaliyetlerine son vermiştir. Bu sayfadaki bilgiler arşiv olarak tutulmaktadır. Kurumla ilgili iletişim, adres, web sitesi ve diğer bilgiler güncel değildir.

Tuzla Devlet Hastanesi ile Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesinin birleştirilerek 18 Eylül 2017 tarihi itibari ile yeni hizmet binasında Tuzla Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

İlk olarak Hastanemiz yanında bulunan poliklinik binamız 1966 yılında Dispanser olarak hizmete girmiştir. Daha sonra yanına ilave bina inşa edilerek 30 yataklı hastaneye çevrilmiş; kısa sonra ise hastane tekrar Dispansere çevrilerek 4 katlı bir bina daha inşa edilmiştir. Böylece 2142 m² alan üzerinde üç bina olarak Dispanser hizmeti vermeye devam etmiştir. Hastane ana binamız, 1980 yılı Haziran ayında SSK İstanbul Meslek Hastalıkları ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmete girmiş; uzun yıllar bu şekilde sigortalılara hizmet vermiştir.

Bostancı–Gebze arasında sanayileşmenin artması, nüfus yoğunluğu ile sigortalıların artmasına neden olmuş; bu bölgedeki sigortalılara günlük poliklinik hizmetlerini yürütmekte olan Dispanser yetersiz kalmıştır. İstanbul'da yeni yataklı sağlık tesisi açılmaması nedeniyle hizmet hastanesi gereksinimi oluşmuştur. Bu gerekçelerle mevcut Dispanserle birlikte Meslek Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılan ana binamız birleştirilerek; 1991 yılında SSK Kartal Hastanesi adı altında genel hizmet hastanesi statüsünde hizmet vermeye başlamıştır. Meslek Hastalıkları Hastanesi Süreyyapaşa'da yapılan yeni binaya taşınmış ve hizmetine halen devam etmektedir.

Hastanemiz ana binası, 1993-1994 yılları arasında geniş bir onarım ve tadilat geçirmiş ve üç bina ile Sağlık Bakanlığı'na devir zamanına kadar SSK Kartal Hastanesi olarak hizmet vermiştir.

Hastanemiz bünyesinde hizmet veren Doğumhane ve Kadın Doğum Servisi ile Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Cerrahi servislerimiz Temmuz 2004 tarihinde Yakacık Devlet Demiryolları Hastanesi binasına taşınmıştır. Hastanemizde tekrar 2005 yılında Kadın Hastalıkları Polikliniği açılmıştır.

Sağlık Bakanlığına devir ile Kartal Devlet Hastanesi ismi ile hizmete devam eden hastanemiz, Haziran 2005'te İstanbul Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi ismini almıştır.

26 Haziran 2006 yılında Taşocakları Mevkii'nde Poliklinik binamız hizmete girmiştir. Poliklinik binamız tamamen vatandaş yardımlarıyla yapılmıştır. Poliklinik binamız hastalarımıza daha iyi hizmet verme amacının yanı sıra; Acil durumlarda Acil Hastanesine dönüştürülmek üzere planlanmış ve her düzenleme yapılmıştır. Acil durumlarda 105 yatak kapasiteli Acil Hastanesine dönüştürülebilecek durumda yapılandırılan Poliklinik binamız 4 ameliyathane ve helikopter pistine de sahiptir.

18 Ağustos 2006 tarihinde ise Büyükada Hüseyin Kural Devlet Hastanesi hastanemiz bünyesine ek hizmet binası olarak bağlanmıştır.

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi, İstanbul ili Kartal ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.1 / 5

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.1 puan almıştır. Toplam 10 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Türk Kızılay Özel Kartal Hastanesi
280 metre uzaklıkta
Yukarı Mahalle Kızılay Bulvarı No:30
Avicenna Kartal Hastanesi
450 metre uzaklıkta
Petroliş Mah. Üsküdar Cad. No:45
Veni Vidi Atalar Göz Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Petrol iş Mah. Besim Paşa Sokak No:1
TürkMed Kartal Diyaliz Merkezi
2.3 km. uzaklıkta
Cevizli Mah. Çifteler Cad. No:44
Vera Hastanesi
2.8 km. uzaklıkta
Orhantepe Mah. Üsküdar Cad. No:147 Cevizli
Dragos Tıp Merkezi
3 km. uzaklıkta
Orta Mah. Vezirköprü Cad. No:5 Soğanlık
Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
3.1 km. uzaklıkta
Orta Mah. Kaptan-ı Derya Cad. No:66 Soğanlık
Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi
3.1 km. uzaklıkta
D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii Kartal