Özel İstanbul Retina Enstitüsü

Özel İstanbul Retina Enstitüsü
Kurum Adı:Özel İstanbul Retina Enstitüsü
Kategori:Göz Hastalıkları Merkezi
Şehir:İstanbul
İlçe:Şişli
Adres:Hakkı Yeten Cad. Unimed Center No: 19/7 Fulya
Telefon:0 (212) 231-3121
41.05585828.998191

Kurum Hakkında

İstanbul Üniversitesine bağlı “İstanbul Üniversitesi Göz Hastalıkları Araştırma ve Uygulama Merkezi”nin kuruluşunda önemli rol alan ve bu merkezin kuruluşundan (1989), kapatılmasına kadar (2002) geçen dönemde Merkezin “Müdür Yardımcılığı” görevini yerine getiren İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof.Dr.Murat Karaçorlu 2000’li yılların başında Anabilim Dalındaki görevinden istifa etmiş ve Doç.Dr.Serra Arf ile birlikte Ticaret Odasına bağlı “İstanbul Retina Ensititüsü Özel Sağlık Hizmetleri Limited Şirketini” kurmuştur. Bu şirketin Sağlık Bakanlığına başvurması sonucunda, konusunda dal merkezi çalışma ruhsatı verilmiştir.

Bu yeni kuruluşun amacı, başta retina, makula ve vitreus hastalıkları olmak üzere göz hastalıkları konusunda klinik çalışmalar, araştırmalar yapmak ve doktora sonrası eğitim vermektir. Kuruluşundan bu yana planlanan tüm bu çalışmaları başarı ile yapan klinik, çok sayıda göz hekimine alanında eğitim vermiştir. Klinik araştırma konusunda da üretken olan İstanbul Retina Enstitüsü Şti., SCI (Science Sitation Index) giren dergilerde her yıl önemli sayıda araştırma yayınlamakta ve çok sayıda sitasyon almaktadır.

İstanbul RETİNA Enstitüsü sağlık hizmeti sunmanın yanında akademik faaliyetler yürüten bir klinik olduğundan bazen hastalarımıza arzu ettiklerinden daha geç bir güne randevu vermek durumunda kalabiliriz. Telefonla veya site üzerinden yapılan randevu talepleri sekreterlerimiz tarafından ele alınarak en uygun gün ve saate randevu verilmeye çalışılmaktadır.

Kliniğimizin kurum veya özel sigorta anlaşması bulunmamaktadır. Ancak bizden alacağınız raporlar ve faturalarla poliçenizin kapsamı dahilinde özel sigortanızdan yararlanabilirsiniz.

Özel İstanbul Retina Enstitüsü iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel İstanbul Retina Enstitüsü, İstanbul ili Şişli ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Sedef Tunçağ · 5 Kasım 2020

Sayın Murat Karacorlu'ya her iki gözümün ağır sorunlarıyla geldim. Onun doğru tanımı ve bilge müdahalesi sonrasındaki mucize sonuçla yaşam sevincine yeniden kavuştum. Sayın Murat Karacorlu'ya ve değerli ekibine yürekten teşekkür ederim.

Samia Yasavur · 11 Temmuz 2014

Dr. Murat Karaçorlu konusunun uzmanı olarak geldiğimiz için şanslıyız. Dün ameliyatımızı başarıyla tamamladı kendisine ve ekibine teşekkürler

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Özel İstanbul Retina Enstitüsü ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Özel İstanbul Retina Enstitüsü 5 üzerinden 4.3 puan almıştır. Toplam 3 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Özel İstanbul Retina Enstitüsü Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

İstanbul Cerrahi Hastanesi

40 metre uzaklıkta

Fulya Bayırı Ferah Sk. No:22 Teşvikiye

Rufus Göz Kliniği

40 metre uzaklıkta

Hakkı Yeten Cad. Aşçıoğlu Plaza No:10 Kat :2 D:6 Fulya

Surgimed Genel Cerrahi Merkezi

50 metre uzaklıkta

Teşvikiye Mh. Hakkı Yeten Cd. Aşçıoğlu Plaza K:1 D:3

Me-Di Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Merkezi

80 metre uzaklıkta

Hakkı Yeten cad. Doğu İş Merkezi No:15/2

Tansan Onkoloji Polikliniği

80 metre uzaklıkta

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. No:17, Kat 3 Doğu İş Merkezi

Cankat Kadın Sağlığı Merkezi

90 metre uzaklıkta

Hakkı Yeten Cad. 12/4 Doğu İş Merkezi Fulya

Forte Üroloji Merkezi

100 metre uzaklıkta

Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 K:10